Toegangscontrole zonder lokaal netwerk: wanneer is dat interessant?

Niet iedere deur hoeft onderdeel te worden van het bedrijfsnetwerk. Voor kleine, tijdelijke of externe locaties kan toegangscontrole zonder lokale netwerkverbinding juist eenvoudiger zijn. Paxton Solo is daar een concreet voorbeeld van.

Kort antwoord

Toegangscontrole zonder lokaal netwerk is vooral interessant wanneer een deur wel digitaal beheerd moet worden, maar een vaste netwerkverbinding, lokale server of beheer-pc niet logisch is. Denk aan een tijdelijke bouwlocatie, externe technische ruimte, klein kantoor of een deur die losstaat van de bestaande IT-infrastructuur.

Bij Paxton Solo hoeft de controller volgens Paxton niet op het lokale netwerk te worden aangesloten. De smartphone communiceert via Bluetooth met de controller en verzorgt de verbinding met de cloud.

Waarom zou u een deur buiten het bedrijfsnetwerk houden?

Geen netwerk op locatie

Niet iedere technische ruimte, bouwkeet, opslag of externe locatie beschikt over geschikte bekabeling of actieve netwerkapparatuur.

Minder lokale afhankelijkheden

Als de toepassing alleen toegangscontrole nodig heeft, kan een extra switchpoort, VLAN of lokale beheercomputer onnodige complexiteit toevoegen.

Tijdelijke inzet

Bij tijdelijke projecten is een eenvoudige oplossing aantrekkelijk wanneer de toegangsinstallatie later weer moet worden verwijderd of verplaatst.

Hoe werkt Paxton Solo zonder lokaal netwerk?

Solo gebruikt een deurcontroller en een passieve DoorTag. De gebruiker biedt een geschikte smartphone met de Solo-app aan bij de DoorTag. De telefoon en controller communiceren via Bluetooth. Volgens Paxton heeft de controller daardoor geen lokale netwerkverbinding nodig.

De smartphone is in deze architectuur belangrijk: deze wordt gebruikt voor toegang en beheer en verzorgt de verbinding met de cloudfuncties. Dat is wezenlijk anders dan traditionele netwerkgebonden toegangscontrollers.

Belangrijke nuance: “geen lokaal netwerk nodig” betekent niet “geen technische voorwaarden”. De deur heeft nog steeds passende elektrische vergrendeling, voeding, veilige noodwerking en een correct geplaatste controller nodig.

Wanneer is deze aanpak sterk?

Bouwplaatsen

Tijdelijke toegang voor uitvoerders en bevoegde medewerkers zonder eerst een volledige IT-omgeving bij de deur op te bouwen.

Externe locaties

Technische ruimten, kleine nevenlocaties of andere deuren waar geen bekabeld bedrijfsnetwerk beschikbaar is.

Kleine kantoren en winkels

Wanneer digitaal sleutelbeheer gewenst is maar uitgebreide toegangsserver- of netwerkarchitectuur niet nodig is.

Wanneer is een netwerkgebonden systeem juist beter?

Een zelfstandig systeem is niet automatisch beter. Zodra toegang intensief moet samenwerken met centrale beveiliging, video, intercom, meerdere gebouwen, enterprise-beheer of andere bedrijfsprocessen, kan een netwerkgebonden platform logischer zijn.

Bij Paxton kan Net2 passen wanneer centraal deurbeheer de hoofdvraag is. Paxton10 is relevant wanneer toegangscontrole en videomanagement samen moeten komen. Ook andere merken kunnen afhankelijk van de toepassing beter passen.

Bekijk Paxton Net2 of bekijk Paxton10.

Wat betekent dit voor netwerkbeheer?

Een goede integrator verkoopt geen netwerkverbinding omdat die beschikbaar is. Bij Solo kan de juiste ontwerpkeuze juist zijn om de deurcontroller buiten het lokale netwerk te houden.

Heeft de locatie daarnaast camera's, intercom, VoIP, WiFi, alarmcommunicatie of andere netwerkgebonden beveiliging, dan blijft het belangrijk om de totale infrastructuur te beoordelen. Segmentatie, PoE-capaciteit, bekabeling, internetcontinuïteit en beheer horen dan bij het bredere ontwerp.

Bekijk UniFi installatie en beheer.

Checklist vóór u kiest

  • Is er een betrouwbaar lokaal netwerk bij de deur?
  • Is een netwerkverbinding voor deze toepassing werkelijk nodig?
  • Werken alle gebruikers met een geschikte smartphone?
  • Moet de deur integreren met video, intercom of andere systemen?
  • Zijn stroom, vergrendeling en noodwerking goed ontworpen?
  • Wie beheert gebruikers en wijzigingen na oplevering?
Expert-tip van Computim: scheid de vraag “kan deze deur op het netwerk?” van de vraag “moet deze deur op het netwerk?”. Dat voorkomt onnodige afhankelijkheden én voorkomt dat een eenvoudige oplossing wordt gekozen waar juist integratie nodig is.

Gerelateerde oplossingen

Paxton toegangscontrole

Bekijk systemen, installatie, beheer en meerdere locaties.

Bekijk Paxton

Netwerk voor beveiliging

Voor camera, toegang en andere beveiligingssystemen die wél van netwerkarchitectuur afhankelijk zijn.

Bekijk netwerkbeheer

Algemene toegangscontrole

Kies platform en deurtechniek vanuit risico, gebruikers en beheer.

Bekijk toegangscontrole

Moet uw deur wel of niet op het netwerk?

Computim beoordeelt de deur, gebruikers, bestaande IT-infrastructuur en gewenste integraties en kiest daarna de passende toegangsarchitectuur.

Laat de situatie beoordelen